piątek, 20 kwietnia 2012

Indie, Hinduizm i olej konopny :)

                                         http://menstream.pl

Dominującą religią Indii jest Hinduizm, który konopie indyjskie uważa za rośliny święte, związane z bogiem Śiwą. Częścią religii (kultu, obchodzenia świąt) jest palenie gandzi- jest również akceptowane społecznie. Oprócz palenia popularne jest też spożywanie naparu z ziół połączonego z mlekiem i przyprawami.

                                          http://indie.adairsinnerjourneyexperience.com

W dzisiejszej notce zajmiemy się siostrą popularnej marihuany- konopią siewną.
Jej hodowla jest dozwolona w Polsce, jednak należy posiadać na nią zezwolenia- niezależnie od rozmiaru i liczby naszych roślinek, ponieważ nawet w tej mniej halucynogennej roślinie znajdziemy związki THC odpowiedzialne za "haj" po zapaleniu czy spożyciu konopii.

                                          http://ikrasnystaw.pl/

Konopia siewna - oto co mówi o niej Wikipedia:

"Występuje w górach Ałtaj, Tienszan oraz na Zakaukaziu i w Afganistanie. Jako roślina uprawna rozpowszechniona w różnych częściach świata. W Polsce może dziczeć i występować jako efemerofit (konopie siewne) lub kenofit (konopie dzikie) zajmujący siedliska ruderalne."

 Jest roślinką jednoroczną, która może urosnąć nawet do trzech metrów wysokości.

                                         http://www.blingcheese.com

Wytwarzany jest z niej olej (który dostałam na imieniny od moich kochanych rodziców;)). Trochę na jego temat:

Kolor: ciemnozielony o większym lub mniejszym nasyceniu zielenią lub brązem

Zapach: pomieszanie orzecha z ziołami i wilgotną ziemią, raczej mało intensywny (pamiętajcie, że tylko nierafinowany olej posiada jakikolwiek zapach!)

Skład: 54% kwasu linolowego, 17% kwasu alfa-linolenowego, 4% kwasu gammalinolenowego, 13% kwasu oleinowego, 10% nasyconych kwasów tłuszczowych

Odporność: traci właściwości podczas podgrzewania, a przydatność do spożycia wynosi tylko 4 miesiące przy trzymaniu oleju w lodówce. Do celów innych niż spożycie bez obaw można stosować go dłużej.

Zastosowanie: olej ma właściwości anty trądzikowe, ściągające, przeciwzapalne i wzmacniające na cerę, mocno odżywcze, nabłyszczacące i zmiękczające na włosy.

W przemyśle kosmetycznym jest stosowany głównie do kremów i balsamów.

                                                  www.mazidla.pl

Przy stosowaniu oleju na ciało, twarz lub włosy producenci zalecają zmieszanie go z innym olejem w celu nadania większej trwałości i stabilności.  Ja jednak nie mieszam go z niczym (jak i wiele innych dziewczyn, które pisały o tym oleju wcześniej) i jego działanie jest wyśmienite.
 
Osobiście posiadam olej z Oleofarmu(klik!), który jest zimnotłoczony i nierafinowany- czyli zachowuje wszystkie swoje dobroczynne właściwości.
Kosztuje ok.30zł za 0,25l. Jest dostępny m.in. w sieci "Piotr i Paweł".
Wygląda tak:

                                                   www.oleofarm.pl


Na włosach sprawdza się wspaniale- łatwo się go nakłada, spłukuje się równie prosto (balsamem dla mam Babydream na przykład), a włosy po nim są błyszczące, nawilżone i zdefiniowane. Nie wiem jak sprawda się przy dluższym stosowaniu, więc przygotujcie się na aktualizację za jakiś czas:)

Stosowany do pielęgnacji twarzy nie zapycha, pokrywa buzię delikatnym filmem, który szybko się wchłania. Jednak nie polecam go pod makijaż- nie jestem fanką olejów w "formie dziennej", najchętniej używam ich jako składnik peelingów, masek lub jako zamiennik kremu na noc.

                                                    www.mamzdrowie.pl

Olej konopny zaliczam do grupy olei, które lubią moje włosy i mam nadzieję, że będzie to długa przyjaźń :) A Wy znacie już ten olej?

pozdrawiam,
narvika :)

1 komentarz:

  1. Pewnie, że znacie :D używałam kiedyś, w czasie olejowej pielęgnacji twarzy.
    A tak w ogóle - masz włosy bardzo podobne do moich ;)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz! Wszystkie są dla mnie ogromną motywacją i na każdy odpowiadam :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...