http://menstream.pl
Dominującą religią Indii jest Hinduizm, który konopie indyjskie uważa za rośliny święte, związane z bogiem Śiwą. Częścią religii (kultu, obchodzenia świąt) jest palenie gandzi- jest również akceptowane społecznie. Oprócz palenia popularne jest też spożywanie naparu z ziół połączonego z mlekiem i przyprawami.
http://indie.adairsinnerjourneyexperience.com
W dzisiejszej notce zajmiemy się siostrą popularnej marihuany- konopią siewną.
Jej hodowla jest dozwolona w Polsce, jednak należy posiadać na nią zezwolenia- niezależnie od rozmiaru i liczby naszych roślinek, ponieważ nawet w tej mniej halucynogennej roślinie znajdziemy związki THC odpowiedzialne za "haj" po zapaleniu czy spożyciu konopii.
http://ikrasnystaw.pl/
Konopia siewna - oto co mówi o niej Wikipedia:
"Występuje w górach Ałtaj, Tienszan oraz na Zakaukaziu i w Afganistanie. Jako roślina uprawna rozpowszechniona w różnych częściach świata. W Polsce może dziczeć i występować jako efemerofit (konopie siewne) lub kenofit (konopie dzikie) zajmujący siedliska ruderalne."
Jest roślinką jednoroczną, która może urosnąć nawet do trzech metrów wysokości.
http://www.blingcheese.com
Wytwarzany jest z niej olej (który dostałam na imieniny od moich kochanych rodziców;)). Trochę na jego temat:
Kolor: ciemnozielony o większym lub mniejszym nasyceniu zielenią lub brązem
Zapach: pomieszanie orzecha z ziołami i wilgotną ziemią, raczej mało intensywny (pamiętajcie, że tylko nierafinowany olej posiada jakikolwiek zapach!)
Skład: 54% kwasu linolowego, 17% kwasu alfa-linolenowego, 4% kwasu gammalinolenowego, 13% kwasu oleinowego, 10% nasyconych kwasów tłuszczowych
Odporność: traci właściwości podczas podgrzewania, a przydatność do spożycia wynosi tylko 4 miesiące przy trzymaniu oleju w lodówce. Do celów innych niż spożycie bez obaw można stosować go dłużej.
Zastosowanie: olej ma właściwości anty trądzikowe, ściągające, przeciwzapalne i wzmacniające na cerę, mocno odżywcze, nabłyszczacące i zmiękczające na włosy.
W przemyśle kosmetycznym jest stosowany głównie do kremów i balsamów.
www.mazidla.pl
Przy stosowaniu oleju na ciało, twarz lub włosy producenci zalecają zmieszanie go z innym olejem w celu nadania większej trwałości i stabilności. Ja jednak nie mieszam go z niczym (jak i wiele innych dziewczyn, które pisały o tym oleju wcześniej) i jego działanie jest wyśmienite.
Osobiście posiadam olej z Oleofarmu(klik!), który jest zimnotłoczony i nierafinowany- czyli zachowuje wszystkie swoje dobroczynne właściwości.
Kosztuje ok.30zł za 0,25l. Jest dostępny m.in. w sieci "Piotr i Paweł".
Wygląda tak:
www.oleofarm.pl
Na włosach sprawdza się wspaniale- łatwo się go nakłada, spłukuje się równie prosto (balsamem dla mam Babydream na przykład), a włosy po nim są błyszczące, nawilżone i zdefiniowane. Nie wiem jak sprawda się przy dluższym stosowaniu, więc przygotujcie się na aktualizację za jakiś czas:)
Stosowany do pielęgnacji twarzy nie zapycha, pokrywa buzię delikatnym filmem, który szybko się wchłania. Jednak nie polecam go pod makijaż- nie jestem fanką olejów w "formie dziennej", najchętniej używam ich jako składnik peelingów, masek lub jako zamiennik kremu na noc.
www.mamzdrowie.pl
Olej konopny zaliczam do grupy olei, które lubią moje włosy i mam nadzieję, że będzie to długa przyjaźń :) A Wy znacie już ten olej?
pozdrawiam,
narvika :)
Pewnie, że znacie :D używałam kiedyś, w czasie olejowej pielęgnacji twarzy.
OdpowiedzUsuńA tak w ogóle - masz włosy bardzo podobne do moich ;)